Yüz Estetiği

yüz-germe-2

Yüz doğumdan itibaren dış etkenlere maruz kalması, mimik kaslarımızın devamlı çalışması ile ve yer çekimi yüzünden deformasyona uğrar. Cildimiz ve altındaki iskelet doku her ikisi birden deforme olur. Cildin bakımı kolaydır. Düzenli cilt bakımı, kontrollü ve kaliteli makyaj cildinizi diri tutar.

Cildin altındaki iskelet doku ise mutlaka bir takım işlemler ile düzeltilir.Bu işlemler basit yağ enjeksiyonları ve daha komplike yüz germe ameliyatları olarak söylenebilir.Yüz Germe Estetik Prof Dr Cihat Nazmi Baran Yüz germe ameliyatları kendi arasında boyun, yüz, orta yüz ve alın bölgesi olarak ayrılmaktadır. Bu ameliyatlar her hastaya farklı şekilde uygulanmaktadır.Hastalar doktora geldiği zaman yüzündeki sıkıntıları belirtirler. Bu genellikle çene ve çene altı bölgesidir. Bu durumda yapılması gereken klasik yüz germe ameliyatıdır. Orta yüz germesi ve alın germe ameliyatları aslında sistemi ciddi değiştiren ameliyatlardır. Orta yüz germesi göz altındaki yanakda üçgen alanın belirginleştirilmesi amacı ile yapılır, alın germe ise kaşların kaldırılması ve kırışıklara yöneliktir. Her nekadar yanak şişliği ve pürüzsüz alın hoş bir görüntü versede bence ihtiyacı olan hastalarda bu ameliyatlar yapılmalıdır. Kaş düşüklüğü olan, göz altında yanakda oluk olması bu ameliyat için uygundur. Fakat bundan botoks ve yanağa yağ enjeksiyonu ile basit yolla kurtulma şansıda olabilir.Yüz germe ameliyatı ile hasta hiçbir zaman 20 li yaşlara dönmez fakat diri bir yüze sahip olur. Bu ameliyat ile ayrıca göz kapağı, peeling ve yağ enjeksiyonları birlikte yapılabilinir. Böylece estetik altın kurallar içinde olurlar.

Ameliyat:Lokal veya genel anestezi altında yapılabilen cerrahi açıdan basit bir ameliyattır. Derinin altındaki dokunun dikişlerle gerilmesi ve fazla derinin atılıp tekrar dikilmesi ile yapılan bir ameliyattır. Yüzün mimik kaslarının ve sinirinin hiç bir şekilde zarar görmediği bir teknikle yapılmaktadır. Kesi izleri kulak önü ve kulak arkasında kalmaktadır. Hasta bir gün hastanede kalmakta, 3 gün sonra pansumanları alınmakta ve normal yaşamına geçmektedir. Yani hasta 3 gün istirahat etmektedir. Şişlik ve morluklar 1-2 haftada durulmaktadır.

Kontrendikasyonlar:Bu ameliyat sonrası olacak problemler standart cerrahi komplikasyonlar olup kanama, enfeksiyon ve yara iyileşme problemleridir. Hastaların cilt yapısına göre erken dönemde tekrar sarkmaların olması mümkündür.

Yorum Yaz

Name*

Email* (never published)

Website